(066) 174-61-41
ПН-ПТ: 08:30 - 17:00 СБ: 09:00 - 14:00 НД: вихідний

Все про мозаїчну штукатурку. Частина-1

  • 08 April 2017 23:38:07
  • Reviews :0
  • Views: 4137
  • 0


Мозаїчна штукатурка являє собою хаотичну суміш різнокольорових камінчиків діаметром від 1 до 3мм в акриловій дисперсії. Після нанесення на поверхню акрилова дисперсія застигає, приклеюючись до поверхні і пов'язуючи між собою камінчики виходить красиве і тверде покриття стійке до механічних руйнувань і атмосферних впливів.


трохи історії


Сама ідея мозаїчної штукатурки прийшла в наш світ з Тибету. Французький мікробіолог Андреа Дюбуа побувавши в 1834г в Тибеті побачив, як ретельно тибетські монахи створюють мандали (картини з різнобарвного піску). Приїхавши додому в Марсель поділився своїми враженнями з родиною. Розповідь про Тибетські картини вразив його маленьку доньку Люсі і їй захотілося повторити щось подібне. У 19 столітті кольорового піску не було, та й Андреа не спитав у ченців як вони фарбують пісок, та й навряд чи б вони сказали. Але оскільки Андреа був мікробіологом він пофарбував пісок барвниками для бактерій. Це був звичайний розчин йоду, зеленки і хромогену темно-синього. Люсі почала викладати різні фігурки з піску прямо у себе в кімнаті на шматку полотна. Звичайно при найменшому русі весь малюнок розсипався, і дівчинка жахливо вередувала з цього приводу. Після чергового капризу батько приніс додому флакон з тваринним клеєм і залив малюнки дочки, таким чином вдалося їх зберегти. Після висихання клей був мутнуватий і крихкий, однак на той час це був вихід. Через деякий час подібна техніка нанесення піщинок з'явилася в елементах інтер'єру Лувра. Як вона туди потрапила не відомо, може маленька Люсі комусь показала, а може Андреа розповів одному зі своїх друзів художників. Проте прийнято вважати, що саме Андреа Дюбуа і його дочка дали той поштовх, який сприяв появі першої мозаїчної штукатурки.


інформація була записана зі слів викладача
Київського Національного Університету Будівництва та архітектури
Павлюка В.В


Види мозаїчної штукатурки


Весь спектр мозаїчної штукатурки можна розділити на два види: «природно забарвлену» і «штучно забарвлену».


Природничо забарвлена мозаїчна штукатурка


Являє собою суміш камінчиків діаметром від 1 до 3 мм з різних порід каменю (мармур, граніт, кварц і.т.д) і акрилової дисперсії, для зручності нанесення камінчики шліфуються до майже круглої форми. Після нанесення на стіну акрилове в'яжуче застигає і перетворюється на прозору еластичну плівку склеюючи камінчики між собою.


На нашому сайті представлені два види такої штукатурки


  1.  Bayramix Saftas
  2.  Fast


Позитивні сторони


Природничо забарвлена мозаїка відмінно показує себе в роботах для декоративного оздоблення фасаду, природний колір каменів ніколи не вигорить на сонці і не втратить колір від впливу атмосферних чинників.


Негативні сторони


До негативних сторін природно пофарбованої мозаїки можна віднести низьку колірну гамму, обмежену тільки природними кольорами. Деякі виробники компенсують це додаванням в неї напівкоштовних каменів таких як малахіт, ціна такої штукатурки виростає в рази. Неоднорідність вихідної сировини сильно відбивається на кольорі. Пласт видобутої породи не однорідний, може бути, як більш насичений колір, так і більш блідий. Тому при використанні цього типу штукатурки, рекомендується купувати всю штукатурку відразу і з однієї партії. Якщо в майбутньому ви захочете докупити цей же колір, то велика ймовірність що відтінок буде іншим.


Штучно забарвлена мозаїчна штукатурка


Такий тип мозаїчної штукатурки  в основному готують з окатанной мармурової крихти яку фарбують за допомогою спеціальних барвників. Завдяки не великий вартості мармуру і високої білизні, вдається отримувати найсоковитіші і світлі відтінки. Як і в попередньому випадку в якості в'яжучого використовується акрилова дисперсія.


Позитивні сторони


Головна перевага такої мозаїки - це величезний вибір кольорової гами що обмежується лише вашою фантазією. У більшості випадків вартість такої штукатурки статична і не залежна від кольору, виключення становлять штукатурки з додаванням штучного перламутру. На відміну від мозаїчної штукатурки на основі природних кольорів, тут відтінок не змінюється від партії до партії, можна навіть через рік замовити таку ж і відтінок буде ідентичний.


Негативні сторони


Якість штучно пофарбованої мозаїки на пряму залежить від якості барвника, якщо барвник не якісний, то така штукатурка після нанесення на фасад швидко вигорає на сонці. Її рекомендується застосовувати всередині приміщень де практично відсутній згубний вплив ультрафіолетових променів. Проте варто зауважити, що сучасні барвники досить таки світлостійкі і прекрасно себе почувають на фасадах. Гарантійний термін експлуатації становить від 8 до 10 років.


 
 
Leave a review  ↓
 
Nobody has left any reviews.