(066) 174-61-41
ПН-ПТ: 08:30 - 17:00 СБ: 09:00 - 14:00 НД: вихідний

Що треба знати про цементну стяжку?

  • 15 March 2018 13:53:03
  • Reviews :0
  • Views: 2103
  • 0

Цементна стяжка, начебто нічого складного, цемент плюс пісок і вода. Змішуємо разравниваем за відмітками, чекаємо коли висохне і вуаля все супер.

Але проходить деякий час і підлога починає тріскатися, з'являються ямки, сильно пилить, доходить до того що, все те що заливали, збираємо в мішки і вивозимо. А це додаткові витрати на вивезення сміття, витрати на покупку матеріалу і знову таки витрати на виконання робіт.

Думаю, багато хто стикався з подібною історією. Замовники звинувачують в цьому будівельників, ті звинувачують виробників, виробники в свою чергу звинувачують виконавців, замкнуте коло. А реальні причини можуть бути зовсім іншими. І як показала практика в 99% випадків не з вини виробника матеріалу, а через відсутність необхідної інформації.

Давайте розбиратися

Головна причина - слабка основа

Марочна міцність основи, на яку укладається стяжка, повинна бути вище, ніж у проектованої стяжки. Це аксіома, закон, заповідь, якщо це не виконувати ваша стяжка потріскається з імовірністю 100%.

Щоб сильно не заглиблюватися в подробиці скажу так - це пов'язано з усадковими процесами при полімеризації цементу. Якщо ви плануєте, влаштувати стяжку в старому будинку радянських часів, то марочна міцність стяжок в таких будинках коливається від М150 до М250, не більше. А марочна міцність стяжки, які продаються в будівельних магазинах від М300 до М350. Наприклад, марочна міцність стяжки Anserglob LFS-70 дорівнює М350. Цю стяжку не можна заливати в старих радянських квартирах.

 Однак вихід є, напевно, багато хто чув про такий спосіб укладання стяжки як "Плаваюча стяжка". Саме цей спосіб і йому подібні, рятують від зазначеної вище неприємності. При такому способі укладання між старою основою і стяжкою укладається поліетиленова армована плівка, яка виключає розтріскування стяжки так як слабка основа в цьому випадку не задіяна в процесі полімеризації.

Другий спосіб - використання збалансованої стяжки. Це особливий тип стяжки, в складі якої використовується два в'яжучих, цемент і модифікований гіпс. В процесі полімеризації цемент починає давати усадку, а гіпс навпаки розширюється, тим самим вони один одного стримують, запобігаючи деформацію структури. Приклад такої стяжки Anserglob LFS-73. Великим плюсом таких стяжок є швидке початкове схоплювання, що дозволяє пересуватися по поверхні буквально через 2 години після заливання.

Друга проблема - халатність

Це відбувається в разі недбалого ставлення будівельника до роботи, головне щоб швидше, а щодо якості, то як вийде. Основа, на яку укладається стяжка повинна бути міцною, чистою і добре прогрунтуваною. На поверхні не повинно бути ям, тріщин і інших дефектів. Якщо такі є, їх необхідно усунути.

Грунтувати основу необхідно за допомогою грунту глибокого проникнення два рази. До обробки другим шаром приступати не раніше ніж через дві години після нанесення першого. Рухи  при нанесенні другого шару, повинні бути перпендикулярні першому. І тільки після повного висихання можна приступати до укладання стяжки.


Третя причина - деформаційний шов

Точніше неправильні деформаційні шви або їх відсутність. Якщо площа вашого приміщення більш 35м2 або довжина становить понад 6МП, деформаційний шов життєво необхідний. Шов повинен проходити так щоб відстань між швами або від шва до стіни складала не більше 3м. В процесі експлуатації будівлі дають усадку, поверхня стяжки теж має властивість деформуватися. Для того щоб в процесі деформації ваша стяжка не потріскалася, деформаційний шов життєво необхідний, якщо його не зробите, природа зробить це за вас, але там де вважатиме за потрібне. Деформаційний шов повинен бути товщиною 5-8мм, більше не потрібно. Існує два способи влаштування деформаційних швів. Сухий і мокрий, в першому випадку деформаційні шви прорізаються на 50% товщини стяжки за допомогою болгарки після повного висихання стяжки, щоб в швах не збирався сміття їх заповнюють бітумних герметиком. У випадку з мокрим методом, деформаційні шви влаштовують в процесі заливки самої стяжки шляхом відділення за допомогою стрічок з спіненого поліетилену.


Четверта причина - тонкий шар

У цьому випадку все просто, кожен продукт від різних виробників має якісь притаманні тільки йому характеристики. Необхідно просто прочитати на зворотному боці, який мінімально допустимий шар можливий при роботі з цією сумішшю.

П'ята причина - жара

Щоб шар стяжки був міцним, йому необхідно правильно застигнути. Застигання цементу - це хімічна реакція сульфату алюмінію і води, реакція триває в середньому 72 години, необхідно оберігати вашу стяжку від передчасного висихання. Зробити це можна шляхом накривання всій площі звичайною поліетиленовою плівкою, якщо такої можливості немає, можна просто періодично зволожувати стяжку за допомогою розпилювача.


Шоста причина - неправильне замішування

Дотримуйтеся рекомендованих пропорцій суміші зазначених виробником на задній стороні мішка. Ретельно перемішуйте суміш до однорідної маси перед укладанням.


Висновок

Я постарався викласти всі можливі причини розтріскування стяжки. Однак це усереднені рекомендації, які є актуальними для всіх приміщень. Рекомендуємо перед початком робіт зв'язатися з нашим техвідділом для більш детальної інформації. Консультації та розрахунки надаються безкоштовно 044-384-35-46

 
 
Leave a review  ↓
 
Nobody has left any reviews.