(066) 174-61-41
ПН-ПТ: 08:30 - 17:00 СБ: 09:00 - 14:00 НД: вихідний

Чим утеплити будинок?

  • 10 July 2019 08:48:30
  • Reviews :0
  • Views: 1255
  • 0

Це питання задають собі якщо не всі хто планує утеплити своє житло, то багато хто. І тут в принципі два варіанти, пінопласт або мінеральна вата. Експерти і знавці розділилися на два табори, одні радять використовувати тільки пінопласт, інші категорично не визнають пінопласт, а рекомендують утеплювати будинок виключно мінеральною ватою. І перші і другі мають рацію. Давайте розбиратися.

Пінопласт.Найпростіший спосіб утеплити будинок. Він характеризується простотою монтажу, високими теплоізоляційними властивостями і низькою ціною. Пінопласт прекрасно підійде для утеплення приватного будинку або квартир. Однак у нього є і свої мінуси:

  1. низька паропроникність
  2. низькі звукоізоляційні властивості
  3. горючість

Тепер трохи докладніше по цих трьох пунктах.

Паропроникність - це по суті здатність матеріалу пропускати повітря. Пінопласт має практично нульову паропроникність, утепливши будинок пінопластом ви позбавляєте його здатності дихати. Це в рази підвищує ризик утворення цвілі в будинку. Якщо ви вирішили утеплити будинок пінопластом, то обов'язково подумайте про влаштування примусової вентиляції і не забувайте провітрювати ваш будинок.

Звукоізоляційні властивості пінопласту залишають бажати кращого, тому якщо ви утеплюючи будинок який знаходиться в шумному місці і хочете не тільки заощадити на опаленні, а й отримати тишу в будинку, то пінопласт це не ваш вибір, в цьому плані мінеральна вата в рази краще.

Пінопласт відноситься до самозатухаючих матеріалів. Однак при постійному впливі вогню він дуже добре горить, більш того гази що виділяються при горінні, дуже отруйні. З цих причин пінопласт заборонений для використання в висотному будівництві. У приватному малоповерховому будівництві допускається використання пінопласту в якості утеплювача з обов'язковим влаштуванням протипожежних поясів навколо вікон і дверей.

Мінеральна вата.Мінеральна вата прекрасний утеплювач поєднує відмінні теплоізоляційні і звукоізоляційні властивості а також є найбезпечнішим матеріалом для утеплення будинків. На відміну від пінопласту мінеральна вата не просто не горить а й є серйозною перешкодою для вогню. Однак при всіх своїх перевагах, у мінеральної вати теж є багато мінусів про які потрібно знати:

  1. Ціна.
  2. Необхідність використання тільки силіконових або мінеральних оздоблювальних матеріалів.
  3. Складно вибрати дійсно якісний матеріал.

Ціна мінеральної вати в середньому приблизно в три рази вище за ціну пінопласту, це обумовлено цінами на енергоносії, які дорожчають не по днях а по годинах.

Необхідність використання силіконових штукатурок і фарб обумовлена  високою паропроникністю силікону. Це єдиний матеріал що має високу паропроникністю і еластичність. Можна звичайно використовувати мінеральні штукатурки, але їх тріщиностійкість залишає бажати кращого.На сьогоднішній день немає чітких державних норм для контролю якості мінеральної вати, в зв'язку з цим багато виробників намагаються економити практично на всьому. В результаті можна отримати плити вати які розвалюються в руках, руді плями на фасаді і т.д. Єдиний варіант не помилитися - це моніторити ринок. Спілкуватися з людьми що давно вже утеплили будинок, дивитися що використовують відомі будівельні організації та відвідувати спеціалізовані форуми.

Ось тепер ви знаєте все, далі вибір за вами. Вдалого вам ремонту та теплих зимових вечорів.

 
 
Leave a review  ↓
 
Nobody has left any reviews.