(066) 174-61-41
ПН-ПТ: 08:30 - 17:00 СБ: 09:00 - 14:00 НД: вихідний

Гіпс-детальна інформація

 • 09 April 2017 11:47:13
 • Reviews :0
 • Views: 27749
 • 0


Всі хто колись робив в будинку ремонт або планує робити, знає що таке гіпс. У одних це слово асоціюється з штукатуркою у інших з монтажем розеток і вимикачів у третіх з красивими колонами, скульптурами та іншими елементами. Незважаючи на свою простоту у використанні у багатьох виникають питання:


 1. В якій пропорції замішувати?

 2. Чи швидко застигає?

 3. На скільки міцний?

 4. Що таке гіпс Г-5 Г-10?


Подібних питань дуже багато, давайте разом спробуємо розкласти по поличкам цього звіра.


Давайте розберемо для початку сам процес перетворення гіпсового порошку в твердий камінь.


 
Молекулярна формула гіпсу СaSO4, це звичайний сульфат кальцію, це чиста хімічна формула ідеального гіпсу. У реальності гіпс виглядає ось так CaSO4-H2O-H2O як видно із запису кожна молекула гіпсу пов'язані між собою двома молекулами води, так виглядає вже затверділий гіпсовий камінь. Якщо цей камінь роздрібнити й прожарити при температурі 100-150 градусів, то одна молекула води випаровується і виходить напівводний гіпс CaSO4-H2O-CaSO4, так виглядає гіпсовий порошок в мішках готовий до використання. Тепер уявіть що ви замішали гіпс з водою, тепер між молекулами гіпсу буде не дві молекули води, а наприклад 10, води в надлишку і зв'язку між молекулами немає у вас вийшло гіпсове тісто в'язке і липке. Ви зліпили з цього тесту какуюто фігурку або просто нанесли на стіну. Вода з тіста починає випаруються і чим довше це відбуватиметься, тим ближче ваша маса наближається до такої формули CaSO4-H2O-H2O і тим відповідно твердіше і твердіше стає ваше виріб.


Марка гипсу


Марочна міцність гіпсу виражається так Г-5, Г-10 або Г-15, літера «Г» означає «гіпс», а цифра після букви показує яке зусилля в кг/см2 витримує цей гіпс, чим вище цифра тим міцніше сам гіпс. Максимальна марка гіпсу «Г-250».


На скільки швидко застигає гіпс?


Насправді швидкість схоплювання гіпсу залежить від багатьох факторів


 1. Чистота  сировини

 2. Крупність розмелення

 3. Кількість води в суміші

 4. Температура

 5. Вологість повітря

 6. Марка гіпсу


Тепер по порядку. При видобутку, разом з основною масою гіпсу можуть попадатися залізовмісні та інші мінерали які можуть потрапити в млин і на випал разом із основною сировиною, такий гіпс має жовтуватий або сіруватий відтінок і швидкість твердіння такого гіпсу нижче.


Другий і шостий пункт можна об'єднати, тому що крупність помелу на пряму впливає на марку гіпсу, це ключовий фактор у швидкості твердіння. Чим дрібніше зерна помелу тим швидше вони просочуються водою і тим швидше відбувається гідратація.


Кількість води. Чим більше кількість води тим більше часу потрібно на її випаровування щоб отримати CaSO4-H2O-H2O-CaSO4, стало бути швидкість схоплювання менше.


Температура. Це дуже цікавий фактор, якщо знизити температуру суміші, то швидкість схоплювання зменшиться, оскільки холодна вода випаровується гірше. Якщо ж нагріти суміш до 40-46 градусів, швидкість схоплювання різко збільшиться, а якщо і далі підвищувати температуру то швидкість схоплювання почне зменшуватись і якщо нагріти до 100 градусів процес твердіння зупиниться. Це пов'язано з тим що при високій температурі відбувається частковий випал гіпсу і він перетворюється знову в напівводний гіпс «як у мішку».


Вологість повітря. Чим вище вологість повітря тим складніше випаровуватися воді, і тим самим швидкість твердіння нижче. Однак це не суттєвий фактор, при виконанні звичайних будівельних робіт їм можна знехтувати ..


Висновок


У середньому час застигання гіпсу коливається від 10 до 25 хвилин. Якщо вам необхідно прискорити цей процес спробуйте додати 1% звичайної харчової солі. А якщо потрібно уповільнити додайте 0,1% розчин миючого засобу. І перед початком робіт зробіть тестовий заміс гіпсу і перевірте, наскільки швидко він твердне.


Застосування гіпсу.


Найбільшу популярність будівельний гіпс отримав в будівництві, тут його використовують у чистому вигляді "алебастр" для монтажу розеток, вимикачів, закладення штроб і у вигляді будівельних сумішей (штукатурки, шпаклівки, клейові сполуки).


У медицині гіпс застосовують для знерухомлення зламаних кінцівок і в стоматології.


Багато скульпторів використовують його для створення своїх скульптур і елементів декору.


Замішування гіпсу


Якщо ви застосовуєте гіпс для будівельних цілей, то рекомендується зробити густий розчин - на 1л води 1,5 кг гіпсу. А якщо для виробництва будь-яких складних елементів або ліпнини, то розчин повинен бути більш рідким - на 1л води 0,7 кг гіпсу, бажано використовувати вапняну воду, твердіння буде більш плавнішим, а вироби більш міцними.
 
 
Leave a review  ↓
 
Nobody has left any reviews.