(066) 174-61-41
ПН-ПТ: 08:30 - 17:00 СБ: 09:00 - 14:00 НД: вихідний

Акрилова або мінеральна штукатурка? Що краще?

  • 08 April 2017 19:44:32
  • Reviews :0
  • Views: 11508
  • 0


Таке питання нам задає якщо не кожен другий, то точно кожен третій покупець. І воно зрозуміло серед дуже широкого вибору будівельних декоративних штукатурок на ринку важко вибрати саме той продукт, який вам дійсно потрібен, а не той який намагаються вам «втюхати» продавці.


Давайте розбиратися


Хочу відразу зауважити, що акрилові декоративні штукатурки відносяться до класу дисперсійних штукатурок де в якості в'яжучого, виступає акрилова або силіконова дисперсія. Я спеціально згадав про силіконової штукатурці так як її часто плутають з акрилової і навпаки. Про неї ми теж поговоримо, але про все поступово.


Мінеральна штукатурка


мінеральна штукатуркаМінеральні декоративні штукатурки виготовляють на основі білого або сірого цементу з додаванням окатанной до майже до кулеподібного стану крихти розміром від 1мм до 3,5мм. Саме ці зерна формують фактуру "фактуроутворювачі". Також до складу вводять більш дрібний заповнювач, у разі сірої штукатурки це пісок і пластифікатори, а при виготовленні штукатурки на основі білого цементу - це дрібна мармурова крихта. Головна перевага мінеральних штукатурок - це ціна і паропроникність, інших достоїнств помічено не було. До мінусів такого матеріалу можна віднести:


Непостійна консистенція


Це часто відбувається при замішуванні робочої суміші, особливо якщо роботи з нанесення виконуються різними майстрами. Один майстер додав більше води при замісі, а інший менше і як результат в більш різна по щільності фактура, особливо сильно це видно при роботі з короедний структурою.


Низька трещиностійкість


Це відбувається не тому що будинки тріщать по швах, це стандартне явище цементних штукатурок і стяжок, справа в тому, що при твердінні цементної суміші відбувається усадка самої цементної маси що викликає мікротріщини. Виробники мінеральних штукатурок намагаються боротися з цим явищем шляхом введення до складу різних пластифікаторів, які уповільнюють схоплювання і гіпс як протидіючій засіб. Також мікротріщини можуть з'являтися при перепаді температур. Це відбувається, коли в спекотний сонячний день раптом набігають хмаринки і поливають ще гарячі стіни сильним дощем. Але найчастіше це відбувається завдяки самим власникам будинків. Знову спекотний літній день, господар виходить з дому і бачить запилені стіни свого недавно яскравого фасаду і хапає шланг і починає змивати пил з гарячих стін холодною водопровідною водою. А якщо використовується мийка під тиском, та ще й з застосуванням миючих засобів, то це повний букет.


Необхідність фарбування


Мінеральні декоративні штукатурки завжди потрібно фарбувати в потрібний колір акриловими або силіконовими фарбами, а це додаткові витрати на фарбу і за роботу.


Менш яскраво виражена фактура


У порівнянні з дисперсійними штукатурками, мінеральні мають менш яскраво виражену структуру, це помітно якщо дивитися з близької відстані.


Висновок


В принципі мінеральна штукатурка хороший матеріал для ваших стін, але дещо примхливий. При замішуванні розчину намагайтеся дотримуватися однакової пропорції води і сухої суміші, точні пропорції замішування завжди вказані на зворотній стороні упаковки. Не мийте стіни в жарку погоду, дочекайтеся вечора, коли стіни охолонуть і стануть приблизно однакової температури з водою. Миючі засоби краще не застосовувати.


Дисперсійні штукатурки


дисперсійна штукатуркаЦе акрилові і силіконові штукатурки, в складі яких в якості сполучного використовується не традиційний сірий або білий цемент, а акрилова або силіконова дисперсія. Головний недолік цих штукатурок - це висока ціна в порівнянні з їх мінеральними аналогами і у випадку з акриловою штукатуркою дуже низька паропроникність. Хоча останнім недоліком можна знехтувати якщо ви утеплюєте свій будинок пінополістирольними плитами. Але про все по порядку, почнемо з позитивних властивостей.


Пластичність


Ця властивість допомагає штукатурному шару легко переносити деформації, пов'язані з різкими перепадами температур і помірними фізичними навантаженнями. Якщо у випадку з мінеральними аналогами які не рекомендується мити штукатурку в жарку погоду так як це спричиняє утворення мікротріщин, то акрилові і силіконові штукатурки можна мити навіть за допомогою автомобільних мийок високого тиску.


Хімічна стійкість


Після полімеризації дисперсія перетворюється на стійкий полімер, який легко протистоїть як кислотам, так і лугів, такі штукатурки можна мити за допомогою синтетичних миючих засобів без ризику руйнування.


Яскраво виражена структура


У акрилових і силіконових штукатурок більш яскраво виражена фактура в порівнянні з мінеральними аналогами. Особливо сильно це помітно на фактурі короїда, якщо грані борозен у мінеральних штукатурок трохи овальні і вже на невеликому віддаленні від стіни зливаються в один суцільний колір, то у дисперсійних штукатурок ці грані більш гострі більш різко контрастують з основним шаром штукатурки.


Немає необхідності фарбування


Спочатку дисперсійні штукатурки білого кольору. Але будь-яка поважаюча себе організація торгівлі завжди запропонує вам "заколеровать" її в обраний вами колір, при цьому забарвлюється вся маса штукатурки і ви вже наносите кольорову штукатурку, це гарантує стійкість кольору на довгі роки навіть під палючим сонцем. У випадку з мінеральними аналогами, після повного застигання штукатурний шар необхідно фарбувати, це підвищує ймовірність пропусків, які виглядають потім не дуже красиво. Другий момент - це сама фарба якщо фарба не дуже якісна, то в майбутньому вона може відшаруватися або вигоріти на сонці (втратити колір).


Однорідна структура


Дисперсійні штукатурки продаються в готовому для нанесення вигляді, це гарантує однорідність структури на всій оштукатуриваемой поверхні, а також знижує трудовитрати при нанесенні.


Паропроникність


На цю властивість я хотів би звернути особливу увагу. Як ви пам'ятаєте на початку статті я спеціально розділив дисперсійні штукатурки на акрилові і силіконові. Справа в тому, що вони радикально відрізняються за паропроникностю. Якщо акрилова штукатурка практично не паропроникна, то силіконові і мінеральні штукатурки навпроти прекрасно пропускають повітря в будь-який бік. Якщо ваш будинок утеплений пінопластом, то ви сміливо можете наносити зверху в якості декоративного шару акрилову штукатурку. Але якщо ви утеплили своє житло пресованою мінеральною ватою, то в цьому випадку рекомендується використовувати силіконову штукатурку або мінеральну. Інакше головна властивість мінеральної вати - висока паропроникність, буде втрачена.


Антистатичність


Ця властивість притаманна тільки силіконовим штукатуркам. Оскільки дисперсія такої штукатурки створена на основі силікону (кремнію), вона частково проводить електричний струм, а значить накопичення статичної електрики в самій штукатурці виключено. Завдяки антистатичним властивостям силіконові штукатурки менш схильні запиленню і забрудненню. Їх рідше доведеться мити, і вони довше зберігають свою чистоту.


Підсумок


Всі штукатурки хороші, як мінеральні, так і дисперсійні, при виборі штукатурки для будинку необхідно враховуйте свої побажання та фінансові можливості. В ідеалі я б вибирав дисперсійні, не тому що вони мені не подобаються мінеральні, а тому що вони менш вибагливі в експлуатації.


 
 
Leave a review  ↓
 
Nobody has left any reviews.