(066) 174-61-41
ПН-ПТ: 08:30 - 17:00 СБ: 09:00 - 14:00 НД: вихідний

білий цемент - особливості застосування

 • 21 may 2017 19:56:19
 • Reviews :0
 • Views: 15452
 • 0


Вступ


Незважаючи на те, що білий портландцемент виробляється ось вже більше століття, він більше відомий своїми зстетіческімі і декоративними особливостями. Це пов'язано з тим, що цемент в перший час проводився низької якості, і таке положення тривало протягом довгого часу. Однак у результаті застосування в наші дні високих виробничих технологій, а також завдяки вдосконаленню знань і досвіду щодо якості цього продукту, якість білого цементу значною мірою покращилася. Білий портланд-цемент «Чімса» відрізняється не тільки значною естетичною і декоративної привабливістю, але й має чудові технічні властивості в плані витримування навантаження, містить в собі властивості супербілого цементу.


Дана стаття містить теоретичні та практичні знання щодо особливостей застосування білого цементу. Моменти, на які слід звернути увагу при виробництві білого цементу, його складуванні, очищенні, наведено окремо.


архитектура из белого цемента


Властивості білого портланд-цементу


Білий цемент являє собою в'яжучий гідравлічне засіб, який при змішуванні з водою схоплюється і твердне і в результаті стає прочньїм і стійким матеріалом. Нижче перераховуються основні особливості, які відрізняють білий портланд-цемент від сірих портланд-цементів:


 • Сировина є більш чистішою,
 • Виготовляєтся з використанням прогресивних технологій,
 • Більш тонкошарове розмелення,
 • Швидке схоплення розчину,
 • Високі показники міцності,
 • Відрізняється естетичними та декоративними властивостями,
 • Виробляється з високим ступенем білизни яка з часом не знижується,
 • Забеспечує рівну поверхню і красиву зовнішність,
 • При змішуванні з пігментами різноманітного забарвлення, дає можливість отримання живих та яскравих кольорів.


Таблиця 1 типові особливості супер білого портландцементу в порівнянні з різновидами сірого портланд-цементу.ТS EN 197-1 СЕМ 152,5 N

ТS ЕN 197-1 СЕМ 142,5 R

ТS ЕN 197-1 СЕМ Н/В-М (V-L) 32.5 R

СПЕЦІФІКАЦІЯ

СIМSА

ВРС

Стандартн.

показник

СIМSА

РС

Стандартн.

показник

СIМSА

РКС

Стандартн.

показник

Оксид сірки 50з, м2

338

макс. 4.00

3.15

макс. 4.00

220

мін. 350

Нерозчинний осад (%)

0.12

макс. 5.00

0.66 при порівнянні з різновидами сірого портланд-цементу.


макс. 5.00Втрати при прожарюванні (%)

2.61

макс. 5.00

2.05

макс. 5.00

35


Початок схоплення, хв

100

хв. 45

хв 150

хв. 60

хв 160

хв . 60

Кінець схоплення, хв

125


185


195


Ретельність розмелення см2/ гр

4700


3450


3700


Предел прочности при сжатии 2 дня, МПа

38.0

хв. 20.0

25.0

хв. 20.0

17.0

хв. 10.0

Межа міцності при стисканні 28 днів, МПа

59.0

мин. 525

48.0

мин. 425

37.0

мин. 325


ВРС: Білий портланд-цемент РС: Портланд-цемент РКС: Композитний портланд-цемент


При розгляді та вивченні даних, наведених в Таблиці 1, з точки зору критеріїв ефективності, білий портланд-цемент «Чімса» за своїми властивостями знаходиться набагато вище звичайних стандартних цементів і містить в собі якості супербілого портланд-цементу. У зв'язку з тим, що цей цемент містить у значній кількості такі компоненти, як С3S і СЗА і внаслідок дрібного помелу, швидкість набуття міцності і межа міцності при стисненні, а також міцність раннього за часом схоплювання досить високі. Будучи гідравлічною сумішшю він дуже активний. Завдяки такій здатності, цей різновид цементу широко використовується у випадках, де потрібне раннє набуття міцності і стійкості матеріалу, особливо на виробництвах з попередніми литтям. Завдяки часткам силікату кальцію, які демонструють в'яжучий властивість цементів, (С3S і С2S) кінцеві величини міцності і стійкості білого портланд-цементу «Чімса» також вельми високі. За рахунок цих показників міцності, цей цемент опиняється в одному ряду з різновидами цементу з найвищим рівнем граничної міцності серед всіх інших видів цементу, що фігурують на ринку, включаючи також види сірого портланд-цементу. Внаслідок свого знаходження в категорії цементів з низьким вмістом лугів, білий цемент інертний по відношенню до лужних заповнювачів. Розширення за об'ємом низьке, а ступінь білизни - вельми висока (не менше 85% білизни).


Балясины из белого цемента


Сфери використання білого цементу і білого бетону


Володіючи такими високими робочими властивостями в порівнянні з видами сірого цементу, білий цемент має дуже велику область застосування. Головні сфери застосування цього матеріалу наводяться нижче:


 1. Архітектурні і декоративні бетонні роботи (торгові центри, бізнес центри, житлові будови і масиви, мости, естетичні та декоративні споруди, стадіони та ін)
 2. Виробництво готової штукатурки і розчинів (внутрішні та зовнішні фасади будівель, стелі будівлі, покрівельна ізоляція, злітні смуги для літаків і вертольотів, всякого роду декоративні роботи, плавальні басейни, водні канали, тощо)
 3. У виробництві сухих сумішей та матеріалів для заповнення швів (сухі суміші при облицюванні фасадів, облицювання керамічною плиткою і мармуровим гранітом, шви при будівельній кладці, всілякі роботи з забезпечення непроникності, тощо)
 4. Розробка елементів меблів для парків і садів (особливої ​​якості бордюри, квітники, балконні прикраси, бетонні колони, зовнішні панелі, комплекти лавочок, клумби, прикордонні камені, залізобетонні огорожі, декоративно-художні вироби, доріжки для переміщення, при облаштуванні будинку, парку, саду, тощо)
 5. Розробка художніх виробів (скульптури малого об'єму, пам'ятники, реставраційні роботи, рельєфи, стінні розписи, репродукції та ін)
 6. У виробництві підлогових матеріалів (підлогові плитки різноманітних кольорів і малюнків, тонка плитка, паркет, «wash»-бетон, замкові камені кам'яних арок, плитки для настилу тротуарів та ін)
 7. При виробництві збірних елементів (Елементи білого бетону заводського виготовлення, облицювання зовнішніх фасадів, декоративні облицювальні камені, готові сходинки, готові балкони, віконні рами, залізобетонні канали, бетонні блоки та ін)
 8. При реставрації історичних реліквій.


Збірні елементи


сборные элементы из белого бетонаБілий цемент з успіхом використовується при виробництві збірних бетонних елементів заводського виготовлення, в панелях зовнішніх фасадів та декоративних облицювальних каменях. Цей матеріал широко використовується в таких сферах застосування, як підлогові плитки, тротуарні і бордюрні камені, готові сходинки і балкони, віконні рами і міські меблі. Крім цього, білий цемент знаходить широке застосування в таких галузях, як білі бордюри і біла пресована цегла, бетонні огорожі та кромки басейнів.
Архітектурні збірні панелі зовнішніх фасадів


У Європі та Америці білий цемент особливо широко використовується в будівництві житлових масивів і в зведенні великомасштабних будівель, таких як зали для проведення масштабних форумів, концертних холів. Архітектурні збірні панелі для зовнішніх фасадів, що виготовляються з білого цементу, сприяють скороченню термінів будівництва таких проектів, а з іншого боку надають естетично привабливу зовнішність будівлям. Крім цього вони виключають витрати на такі роботи, як ремонт фарбування і штукатурка.
Готові штукатурки і розчини, клеючі суміші і матеріали для затирання швів


белые строительные смесиБілий цемент «Чімса» використовується в якості основного в'яжучого компонента у виробництві таких важливих цементосодержащіх матеріалів, якими є готова штукатурка, ремонтні розчини, розчини для роботи з основами промислових споруд, ізоляційні та клеючі розчини, клеючі суміші для плитки і матеріали для заповнення швів.
Архитектурні і декоративні види бетону


белый архитектурный бетон на основе белого цементаБілий цемент з успіхом використовується в залізобетонному будівництві в розвинених країнах, в першу чергу при зведенні будинків для проведення великомасштабних форумів, центрів культури і мистецтва, а також при будівництві станцій метро і поїздів, комунікаційних веж, стадіонів та спортивних майданчиків, будівництві житлових масивів і будинків , при зведенні мостів і надземних переходів, опорних стін.
Художні вироби


художественные элементы из белого бетона
Білий цемент використовується також в роботах по створенню творів сучасної художньої творчості, бетонних скульптур, пам'ятників, а також при реставраційних роботах археологічного характеру і споруд, що мають художню значимість.
архитектура с использованием белого цемента
Білий бетон та його особливості


Для вивчення особливостей білого портландцементу «Чімса» з точки зору робочих характеристик бетону, була проведена серія лабораторних випробувань. При виконанні дослідних робіт були використані білий портланд-цемент і сірий портланд-цемент, характеристики яких наведені в Таблиці 1.


Властивості заповнювача


При проведенні дослідних робіт використовувалася мармуровий порошок і мозаїчний склад, які застосовувалися як заповнювачі при виробництві білого цементу і білого бетону. Результати аналізів просіювання через сито чотирьох груп заповнювачів з різними величинами часток, наведені в Таблиці 2, а кількість вбираємої води сухої поверхні і питома вага - в Таблиці 3.


Таблиця 2 Результати анализу при просіюванні через сито (що пройшли через сито, в %)

РОЗМІР СИТА

ММАгрегати

313 мм

16 мм

8 мм

4 мм

2 мм

1 мм

03 мм

0,25 мм

Мраморний пил

100

100

100

100

100

92

70

49

МозаЇка I

100

100

100

00

о->

44

14

10

8

МозаЇка II

100

100

59

3

1

1

„»*4

1

МозаЇка III

100

67

2

2

2

2

2

1
Таблиця№ 3 Физичні властивості заповнювачівМраморний

пил

Мозаїка I

Мозаїка II

Мозаїка III

Поглинання воды (%)

15

0.9

0.9

0.6

Питома вага

2.67

2.65

2.83

2.70


Наповнювальна суміш була утворена за допомогою об'єднання в певних співвідношеннях чотирьох груп заповнювачів - мармурової крихти, причому найбільшим за величиною була частинка в розмірі 31,5 м. У наповнювальній суміші, приготованої відповідно до граничних величин стандарту ТS 706, використовувався мармуровий порошок, мозаїчна суміш 1 , мозаїчна суміш 2 і мозаїчна суміш 3, у співвідношенні 15%, 25%, 25% і 35% відповідно. Аналіз результатів просіювання використовуваного в бетонах заповнювача через сито і зазначені в стандарті граничні величини (Між кривими А і В - відмінно; між кривими А і С - може бути використаний) наведені на малюнку 1.


рисунок №-1


анализ просеиваемых заполнителей
Порівняння білого та сірого портланд-цементу
Для дослідження динаміки ступеня міцності і стійкості бетону в ранні роки, було виготовлено три види бетону з використанням різних різновидів цього матеріалу. Для встановлення впливу того чи іншого типу цементу на динаміку його міцності і стійкості, у всіх типах бетону зберігалися незмінними дози заповнювача і його гранулометричний склад, ступінь усадки і кількість цементу, тип цементу змінювався. Для достовірного здійснення порівняння, всі види бетону були приготовані таким чином, що величина їх осідання дорівнювала 6 см. У бетонних сумішах, обраних з дозою цементу 350 кг / мЗ, були використані білі заповнювачі, відповідні гранулометричному складу заповнювачів, наведених на малюнку 1. Розробка бетонних сумішей, виготовлених з різних різновидів цементу, наведена в Таблиці 4.
Таблиця 4 Співвідношення (на основі DУК) розробки бетонної суміші при врахуванні осідання на 6 см.


МАТЕРІАЛИ

ВРС 42.5-85

РС 42.5

РКС/В 32.5

Цемент кг / м3

350

350

350

Вода, кг / м3

180

179

175

Мармуровий пил кг / м3

285

285

285

Мармурова крихта, кг/м3

475

475

475

Мармурова крихта II, кг/м3

475

475

475

Мармурова крихта III, кг/м3

665

■ 665

665

Загуститель воды, %*

15

15

15

Вода / Цемент

0.51

051

0.50


* Вага цементу. Для дослідження динаміки міцності і стійкості видів бетону, виготовлених із застосуванням різноманітних видів цементу, були проведені випробування на опір тиску в такі тимчасові інтервали, як 6:00, 8:00, 10:00, 12:00, 16 годин, 20 годин, 24 години, 3 дні, 7 днів та 28 днів. Ці величини наведені на Малюнку 2.
Малюнок 2 - Опір тиску видів бетону в перші години, виготовлених з різних різновидів цементу.


Як можна бачити з малюнка 2, у порівнянні з бетоном, що виготовляється із сірих різновидів цементу, рівень міцності і стійкості видів бетону, виготовлених з білого портланд-цементу, як раннього за часом, так і на кінцевому етапі, виявляється більш високим. Наприкінці восьмого години види бетонуСопротивление давлению видов бетона в первые часы, изготовленных из различных разновидностей цемента., виготовленого з білого портланд-цементу, досягають ступеня міцності і стійкості бетону С14 (з категорії готового бетону), якій той досягає на 28-й день. Бетон, виготовлений з білого портланд-цементу, досягає 60 - відсоткової позначки рівня міцності і стійкості, що досягається бетоном С14 на 28 днів, вже через 16 годин після його приготування, тоді як ступінь міцності і стійкості бетону зі звичайного портланд-цементу і композитного портланд-цементу за 24 години і 3 дні відповідно. Завдяки цій своїй особливості, види бетону, вироблені з використанням білого цементу, при нормальних умовах очищення, дозволяє, не застосовуючи очищення паром, ранньої розбирання форми.
На цьому ж малюнку можна бачити, що ступінь кінцевої стійкості і міцності видів бетону, виготовлених з білого цементу, також виявляються вище бетону, виробленого з використанням сірого цементу. У той час як рівень міцності і стійкості видів бетону на 28-ий день, виготовлених з білого портланд-цементу, становить 43,9 МПа, той же рівень стійкості і міцності звичайного портланд-цементу і композитного портланд-цементу на 28-ий день становить 40,9 і 34,4 МПа відповідно.
Як можна бачити з таблиці 1, найбільш високою величиною помелу в плані його дрібності має білий портланд-цемент. Цей високий рівень помелу (внаслідок впливу дрібного помелу цементу на швидкість набуття бетоном стійкості і міцності, особливо в ранньому періоді після його виготовлення), послужив причиною того, що бетонні суміші, виготовлені з використанням білого портланд-цементу, здатні досягати найбільшого рівня міцності і стійкості і найбільшої швидкості набуття ними тій же міцності і стійкості в ранні періоди після його остаточного приготування. Сказане може бути сформульовано також наступним чином: між двома зразками різних видів цементів, що мають один і той же вага, більша кількість частинок цементу міститься всередині того з цих зразків, який має більш дрібний помел. Висловлюючись інакше, чим дрібніше помел того чи іншого виду цементу, тим більша кількість частинок він містить. Тому, в цементі, що має більш дрібний помел, площа поверхні, безпосередньо дотичної з водою, буде більшою. З цієї причини, хімічні реакції, що відбуваються між цементом і водою (а внаслідок цього і утворення елементів гідратації) будуть протікати з більшою швидкістю і більш успішно, і швидкість для досягнення певного рівня міцності і стійкості, виявляється більш високою. Іншою причиною, що сприяє тому, що бетонні суміші, що виготовляються з використанням білого портланд-цементу, володіють найбільшим рівнем міцності і стійкості, а також найбільшою швидкістю набуття цими сумішами відомих рівнів міцності і стійкості, є їх хімічний склад (композиція). Добре відомо, що основні компоненти цементу (С3S, С2S, СЗА і С4АF) володіють різними властивостями. Так, ступінь гідратації компонента СЗS є дуже високою, однак це в незначною мірою впливає на набуття міцності і стійкості в перші години і перший день. Компонент С3S відповідає за ранню міцність і стійкість, виступає в якості головного складового елемента цементу, відрізняючись середньою швидкістю протікання реакції. Швидкість реагування компонента С2S в ранні періоди є більш низькою порівняно зі швидкістю реакції компонента С3S. З цієї причини, вплив компонента С2S на раннє набуття міцності і стійкості, у зіставленні з внеском, внесеним в цей процес компонентом С3S, виявляється на ранніх етапах більш слабким, а на більш пізніх етапах - більш сильним. Довгострокова міцність і стійкість забезпечуються в результаті гідратації як компонента С3S, так і - С2S. Як можна вивести з пояснень, наведених вище, у зв'язку з тим, що відсотковий рівень С3S + СЗА є найвищим у білому портланд-цементі, бетонні суміші, які виготовляються із застосуванням білого портланд-цементу, мають найбільш інтенсивної динамікою набуття міцності і стійкості матеріалу.


Проектування білого бетону


Для визначення робочих характеристик видів білого бетону залежно від доз білого цементу, була проведена серія дослідних випробувань по бетону. У бетонних сумішах, в яких містилося від 250 до 550 доз білого портландцементу «Чімса», були використані білі мозаїчні заповнювачі, відповідні кривої гранулометричного складу, зображеної на малюнку 1. Усі суміші були приготовані таким чином, що величина осідання дорівнювала 12 см, і з метою збільшення здатності його робочого застосування, використовувалося засіб для збереження надплинності суміші в співвідношенні 1,5% від ваги цементу. Величини міцності і стійкості білих видів бетону на 3, 7 і 28-ий дні, виготовлених з використанням різних доз білого цементу, наведені на малюнку 3.


Кількість цементу кг / м 3


Малюнок 3-Міцність та стійкість, вплив тиску білих видів бетону, виготовлених з використанням різних доз білого цементу
Як можна бачити з малюнка 3, при виготовленні бетону з використанням доз білого цементу в інтервалі від 250 до 550, виявляється можливим виробництво білого бетону будь-яких категорій в проміжку між С30 і С50. на рівні відомих стандартів готового бетону. При збільшенні дози цементу в бетонних сумішах, зростає також рівень їх міцності і стійкості стосовно тиску і стисненню на 3, 7 і 28-ий дні.


Моменти, на які слід звертати увагу в процесі виробництва білого бетону


У зв'язку з тим, що при роботі зі звичайним, без обробленої поверхні, бетоном, очікується, що його поверхня не буде містити порожнеч і шорсткостей, приготування бетону і його розміщення повинні здійснюватися відповідним чином. Потрібно контролювати втрати при осіданні з урахуванням часу;


 1. по можливості, бетон повинен заливатися НЕ насосом, а стрічковою мішалкою, або підйомним краном, або ковшем.
 2. Вібрація свіжого бетону повинна проводитись дуже ретельно
 3. Слід звертати увагу на чистоту свіжого білого бетону, якщо є можливість, бетон потрібно загорнути в вологі мішки або мокру тканину. 1. Необхідно також приділити увагу тому, щоб бетон і компоненти розчину, які будуть використовуватися в сумішах білого бетону, були  прозорими.
 2. У бетонних сумішах повинні застосовуватися білі заповнювачі, властивості і особливості гранулометричного складу яких відповідають стандартам Т8 706. Фактором, в основному що визначає колір білого бетону, є цемент і використовуваний заповнювач дрібного помелу. Необхідної ступеня білизни в бетоні на білому портланд-цементі можна досягти головним чином за рахунок забезпечення заповнювача більш дрібного помелу і більш високого рівня його білизни.
 3. Усі матеріали, що будуть застосовуватись для виробництва бетону, повинні зберігатись в чистому вигляді.
 4. Потрібно пам'ятати про те, що металеві елементи які будуть використані в залізобетоні не були іржавими або брудними.


Малюнок 3-Міцність і стійкість на вплив тиску білих видів бетону, виготовлених з використанням різних доз білого цементу


 По можливості, слід використовувати гальванізовані елементи.Використовувані форми повинні бути з низьким рівнем адсорбції води, фанера повинна відбиратися з одного і того ж матеріалу. Важливо звернути також увагу на те, щоб форми були б чистими і щоб цементна маса не просочувалася з форми в процесі вібрації.

Оцінка


У бетоні на білому портландцементі, поряд з раннім набуттям міцності і стійкості стосовно тиску і стисненню, виявляється також значний високий остаточний рівень міцності і стійкості матеріалу в розглянутому аспекті. При порівнянні його з фігуруючими на ринку видами бетону на сірому цементі, білий портланд-цемент «Чімса», з причини притаманної йому високої швидкості набуття міцності і стійкості, здатний досягати високих позначок міцності і стійкості стосовно факторів тиску і стиснення вже в перші години після його приготування, причому без застосування парового очищення. Ця його особливість, підвищена швидкість виробничого процесу при виготовленні бетону, особливо цінна при виробництві збірного бетону, усуває необхідність парового його очищення, одночасно знижуючи рівень собівартості і усуваючи негативний вплив парового очищення в міцності і стійкості бетону на кінцевих етапах . З цієї причини білий цемент є домінуючим типом цементу, який використовується в роботі зі збірним бетоном заводського виготовлення.


Високий рівень міцності і стійкості бетону, як в ранні періоди, так і на остаточному етапі, забезпечує можливість впевненого використання білих видів бетону, що виготовляються з білого цементу, і в залізобетоні. Багато зразків що вперше з'явився в Туреччині білого бетону з необробленою поверхнею, використовуваного на будівництві «Центру Застосування Білого Бетони», спорудженого на критому ділянці з приблизною площею в 1000 кв. м на підприємствах Чімса в м. Мерсін, є в Європі та Америці. Застосування білого цементу і продуктів з нього, зокрема білого бетону не обмежується лише сферою бетону з необробленою поверхнею і збірними видами бетону заводського виготовлення. У виробництві багатьох матеріалів, призначених для застосування житлових будов, знову ж використовується білий цемент і білий бетон.


 
 
Leave a review  ↓
 
Nobody has left any reviews.